tirsdag 6. mai 2014

Norske band/kunstere og teaterstykker som ventes til Østerrike...



Bildet fant vi her

NORSK KULTUR - Foreløpig informasjon... mer kommer. Følg med på bloggen og ambassadens hjemmesider

Wien, Arena

7.6. – Die Wildente (Ibsen) (Premiere 5.4.2014)
Linz, Landestheater Linz
 
7.6. – Tord Gustavsen Quartet (http://www.tordgustavsen.com)
Wien, Porgy & Bess 
 
7.6. – Lorenz Raab Expanded m. bla. Eirik Hegdal (http://eirikhegdal.com/)
Diersbach, Inntöne Jazz Festival (http://www.inntoene.com/)

8.6. – Pierre Dørge & New Jungle Orchestra
Wien, Porgy & Bess (www.porgy.at)

8.6. – Per Mathisen Trio
Diersbach, Inntöne Jazz Festival (http://www.inntoene.com/)

10.6. – Universal Indians (http://joemcphee.com/universal-indians.html
Wien, Martinschlössl
 
12.6. – Per Mathisen (Jazz)
Steyregg, Weissenwolf hotel 

11. - 15.6. – La Barque le soir / Boot am Abend av Tarjei Vesaas & Claude Regy (Theater)
Wien, Wiener Festwochen (www.festwochen.at)

13. – 14.6. – Die Wildente (Ibsen) (Premiere 5.4.2014)
Linz, Landestheater Linz
28.6. – Die Wildente (Ibsen) (Premiere 5.4.2014)
Linz, Landestheater Linz

29.6. - 13.7. – Nordisk Brass Ensemble/Nordic Brass Ensemble (http://www.nordicbrass.org)
Melk, Schagerl Brass Festival (http://www.brass-festival.com/)

9.8. – Vilde Frang m. European Union Youth Orchestra (http://www.vildefrang.com/)
Grafenegg, Grafenegg Festival (www.grafenegg.com
 
12.8. – Okkultokrati (http://okkultokrati.blogspot.no/) Wien, Szene Wien
 
21.8. – Kampfar (http://www.kampfar.com)
Spital Am Semmering, Kaltenbach Open Air

26. - 27.9. – Chilli Jazz Festival (http://www.limmitationes.com/aktuell/chilli/chilli.htm
         26.9. - Living Room (https://soundcloud.com/snekkestad)
         27.9. - Lana trio (www.lanatrio.com/)
Deutsch-Minihof (Burgenland)

 
18. - 22.10. – Rebekka Bakken spielt Tom Waits
        - 18.10. - Dornbirn, Kulturhaus
        - 20.10. - Graz, Orpheum
        - 21.10. - Wien, Konzerthaus
        - 22.10. - Linz, Posthof

25.10. – Herztöne - Rendezvous in Vorarlberg (http://www.herztöne.at/)
Altach/Vorarlberg, Theater im Kom (www.theaterkreis.at)

5.11. – Jøkleba (http://www.jokleba.no)
Wien, Porgy & Bess 

15.11. – Pust (http://www.pust.org/)
Wien, Metropol 

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar